Ambarlı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Avcılar Su Tesisatçısı  >>  Ambarlı Tesisat – 0532 384 77 07

Ambarlı Tesisat – 0532 384 77 07Ambarlı Tesisat – 0532 384 77 07Ambarlı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Ambarlı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Ambarlı su kaçak tespiti, Ambarlı tıkanıklık açma, Ambarlı musluk tamiri ve Ambarlı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Ambarlı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Ambarlı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Ambarlı sifon ya da Ambarlı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Ambarlı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Ambarlı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Ambarlı Su Kaçak Tespiti
 • Ambarlı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Ambarlı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Ambarlı Taharet Musluğu Tamiri
 • Ambarlı Klozet Sifonu Tamiri
 • Ambarlı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Ambarlı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Ambarlı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Ambarlı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Ambarlı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Ambarlı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Ambarlı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Ambarlı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Ambarlı Su Deposu Montajı
 • Ambarlı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Ambarlı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seAmbarlık malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Ambarlı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Ambarlı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Ambarlı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Ambarlı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Ambarlı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Ambarlı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Ambarlı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Ambarlı Tesisat

Ambarlı Tesisat