Battalgazi Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenyurt Su Tesisatçısı  >>  Battalgazi Tesisat – 0532 384 77 07

Battalgazi Tesisat – 0532 384 77 07Battalgazi Tesisat – 0532 384 77 07Battalgazi Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Battalgazi su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Battalgazi su kaçak tespiti, Battalgazi tıkanıklık açma, Battalgazi musluk tamiri ve Battalgazi klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Battalgazi Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Battalgazi tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Battalgazi sifon ya da Battalgazi gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Battalgazi sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Battalgazi bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Battalgazi Su Kaçak Tespiti
 • Battalgazi Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Battalgazi Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Battalgazi Taharet Musluğu Tamiri
 • Battalgazi Klozet Sifonu Tamiri
 • Battalgazi Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Battalgazi Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Battalgazi Gömme Rezervuar Tamiri
 • Battalgazi Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Battalgazi Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Battalgazi Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Battalgazi Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Battalgazi Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Battalgazi Su Deposu Montajı
 • Battalgazi Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Battalgazi Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seBattalgazik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Battalgazi Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Battalgazi tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Battalgazi Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Battalgazi Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Battalgazi rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Battalgazi Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Battalgazi Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Battalgazi Tesisat

Battalgazi Tesisat