Piri Reis Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenyurt Su Tesisatçısı  >>  Piri Reis Tesisat – 0532 384 77 07

Piri Reis Tesisat – 0532 384 77 07Piri Reis Tesisat – 0532 384 77 07Piri Reis Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Piri Reis su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Piri Reis su kaçak tespiti, Piri Reis tıkanıklık açma, Piri Reis musluk tamiri ve Piri Reis klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Piri Reis Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Piri Reis tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Piri Reis sifon ya da Piri Reis gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Piri Reis sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Piri Reis bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Piri Reis Su Kaçak Tespiti
 • Piri Reis Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Piri Reis Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Piri Reis Taharet Musluğu Tamiri
 • Piri Reis Klozet Sifonu Tamiri
 • Piri Reis Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Piri Reis Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Piri Reis Gömme Rezervuar Tamiri
 • Piri Reis Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Piri Reis Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Piri Reis Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Piri Reis Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Piri Reis Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Piri Reis Su Deposu Montajı
 • Piri Reis Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Piri Reis Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira sePiri Reisk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Piri Reis Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Piri Reis tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Piri Reis Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Piri Reis Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Piri Reis rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Piri Reis Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Piri Reis Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Piri Reis Tesisat

Piri Reis Tesisat