Binbirdirek Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Fatih Su Tesisatçısı  >>  Binbirdirek Tesisat – 0532 384 77 07

Binbirdirek Tesisat – 0532 384 77 07Binbirdirek Tesisat – 0532 384 77 07Binbirdirek Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Binbirdirek su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Binbirdirek su kaçak tespiti, Binbirdirek tıkanıklık açma, Binbirdirek musluk tamiri ve Binbirdirek klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Binbirdirek Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Binbirdirek tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Binbirdirek sifon ya da Binbirdirek gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Binbirdirek sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Binbirdirek bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Binbirdirek Su Kaçak Tespiti
 • Binbirdirek Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Binbirdirek Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Binbirdirek Taharet Musluğu Tamiri
 • Binbirdirek Klozet Sifonu Tamiri
 • Binbirdirek Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Binbirdirek Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Binbirdirek Gömme Rezervuar Tamiri
 • Binbirdirek Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Binbirdirek Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Binbirdirek Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Binbirdirek Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Binbirdirek Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Binbirdirek Su Deposu Montajı
 • Binbirdirek Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Binbirdirek Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seBinbirdirekk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Binbirdirek Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Binbirdirek tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Binbirdirek Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Binbirdirek Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Binbirdirek rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Binbirdirek Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Binbirdirek Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Binbirdirek Tesisat

Binbirdirek Tesisat