Büyükçekmece Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Büyükçekmece Tesisat – 0532 384 77 07

Büyükçekmece Tesisat – 0532 384 77 07Büyükçekmece Tesisat – 0532 384 77 07Büyükçekmece Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Büyükçekmece su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Büyükçekmece su kaçak tespiti, Büyükçekmece tıkanıklık açma, Büyükçekmece musluk tamiri ve Büyükçekmece klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Büyükçekmece Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Büyükçekmece tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Büyükçekmece sifon ya da Büyükçekmece gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Büyükçekmece sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Büyükçekmece bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Büyükçekmece Su Kaçak Tespiti
 • Büyükçekmece Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Büyükçekmece Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Büyükçekmece Taharet Musluğu Tamiri
 • Büyükçekmece Klozet Sifonu Tamiri
 • Büyükçekmece Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Büyükçekmece Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Büyükçekmece Gömme Rezervuar Tamiri
 • Büyükçekmece Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Büyükçekmece Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Büyükçekmece Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Büyükçekmece Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Büyükçekmece Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Büyükçekmece Su Deposu Montajı
 • Büyükçekmece Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Büyükçekmece Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seBüyükçekmecek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Büyükçekmece Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Büyükçekmece tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Büyükçekmece Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Büyükçekmece Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Büyükçekmece rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Büyükçekmece Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Büyükçekmece Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Büyükçekmece Tesisat

Büyükçekmece Tesisat