Çekmeköy Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Çekmeköy Tesisat – 0532 384 77 07

Çekmeköy Tesisat – 0532 384 77 07Çekmeköy Tesisat – 0532 384 77 07Çekmeköy Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çekmeköy su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çekmeköy su kaçak tespiti, Çekmeköy tıkanıklık açma, Çekmeköy musluk tamiri ve Çekmeköy klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çekmeköy Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çekmeköy tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çekmeköy sifon ya da Çekmeköy gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çekmeköy sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Çekmeköy bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çekmeköy Su Kaçak Tespiti
 • Çekmeköy Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çekmeköy Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çekmeköy Taharet Musluğu Tamiri
 • Çekmeköy Klozet Sifonu Tamiri
 • Çekmeköy Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çekmeköy Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çekmeköy Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çekmeköy Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çekmeköy Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çekmeköy Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çekmeköy Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çekmeköy Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çekmeköy Su Deposu Montajı
 • Çekmeköy Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çekmeköy Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seÇekmeköyk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çekmeköy Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çekmeköy tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çekmeköy Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çekmeköy Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çekmeköy rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çekmeköy Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çekmeköy Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çekmeköy Tesisat

Çekmeköy Tesisat