Çavuşoğlu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kartal Su Tesisatçısı  >>  Çavuşoğlu Tesisat – 0532 384 77 07

Çavuşoğlu Tesisat – 0532 384 77 07Çavuşoğlu Tesisat – 0532 384 77 07Çavuşoğlu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Çavuşoğlu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Çavuşoğlu su kaçak tespiti, Çavuşoğlu tıkanıklık açma, Çavuşoğlu musluk tamiri ve Çavuşoğlu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Çavuşoğlu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Çavuşoğlu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Çavuşoğlu sifon ya da Çavuşoğlu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Çavuşoğlu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Çavuşoğlu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Çavuşoğlu Su Kaçak Tespiti
 • Çavuşoğlu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Çavuşoğlu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Çavuşoğlu Taharet Musluğu Tamiri
 • Çavuşoğlu Klozet Sifonu Tamiri
 • Çavuşoğlu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Çavuşoğlu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Çavuşoğlu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Çavuşoğlu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Çavuşoğlu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Çavuşoğlu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Çavuşoğlu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Çavuşoğlu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Çavuşoğlu Su Deposu Montajı
 • Çavuşoğlu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Çavuşoğlu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seÇavuşoğluk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Çavuşoğlu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Çavuşoğlu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Çavuşoğlu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Çavuşoğlu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Çavuşoğlu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Çavuşoğlu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Çavuşoğlu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Çavuşoğlu Tesisat

Çavuşoğlu Tesisat