Topselvi Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kartal Su Tesisatçısı  >>  Topselvi Tesisat – 0532 384 77 07

Topselvi Tesisat – 0532 384 77 07Topselvi Tesisat – 0532 384 77 07Topselvi Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Topselvi su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Topselvi su kaçak tespiti, Topselvi tıkanıklık açma, Topselvi musluk tamiri ve Topselvi klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Topselvi Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Topselvi tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Topselvi sifon ya da Topselvi gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Topselvi sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Topselvi bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Topselvi Su Kaçak Tespiti
 • Topselvi Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Topselvi Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Topselvi Taharet Musluğu Tamiri
 • Topselvi Klozet Sifonu Tamiri
 • Topselvi Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Topselvi Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Topselvi Gömme Rezervuar Tamiri
 • Topselvi Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Topselvi Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Topselvi Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Topselvi Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Topselvi Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Topselvi Su Deposu Montajı
 • Topselvi Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Topselvi Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seTopselvik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Topselvi Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Topselvi tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Topselvi Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Topselvi Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Topselvi rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Topselvi Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Topselvi Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Topselvi Tesisat

Topselvi Tesisat