Gümüşpınar Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kartal Su Tesisatçısı  >>  Gümüşpınar Tesisat – 0532 384 77 07

Gümüşpınar Tesisat – 0532 384 77 07Gümüşpınar Tesisat – 0532 384 77 07Gümüşpınar Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Gümüşpınar su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Gümüşpınar su kaçak tespiti, Gümüşpınar tıkanıklık açma, Gümüşpınar musluk tamiri ve Gümüşpınar klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Gümüşpınar Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Gümüşpınar tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Gümüşpınar sifon ya da Gümüşpınar gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Gümüşpınar sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Gümüşpınar bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Gümüşpınar Su Kaçak Tespiti
 • Gümüşpınar Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Gümüşpınar Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Gümüşpınar Taharet Musluğu Tamiri
 • Gümüşpınar Klozet Sifonu Tamiri
 • Gümüşpınar Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Gümüşpınar Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Gümüşpınar Gömme Rezervuar Tamiri
 • Gümüşpınar Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Gümüşpınar Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Gümüşpınar Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Gümüşpınar Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Gümüşpınar Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Gümüşpınar Su Deposu Montajı
 • Gümüşpınar Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Gümüşpınar Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seGümüşpınark malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Gümüşpınar Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Gümüşpınar tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Gümüşpınar Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Gümüşpınar Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Gümüşpınar rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Gümüşpınar Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Gümüşpınar Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Gümüşpınar Tesisat

Gümüşpınar Tesisat