Tuzla Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Tuzla Tesisat – 0532 384 77 07

Tuzla Tesisat – 0532 384 77 07Tuzla Tesisat – 0532 384 77 07Tuzla Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Tuzla su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Tuzla su kaçak tespiti, Tuzla tıkanıklık açma, Tuzla musluk tamiri ve Tuzla klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Tuzla Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Tuzla tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Tuzla sifon ya da Tuzla gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Tuzla sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Tuzla bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Tuzla Su Kaçak Tespiti
 • Tuzla Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Tuzla Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Tuzla Taharet Musluğu Tamiri
 • Tuzla Klozet Sifonu Tamiri
 • Tuzla Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Tuzla Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Tuzla Gömme Rezervuar Tamiri
 • Tuzla Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Tuzla Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Tuzla Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Tuzla Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Tuzla Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Tuzla Su Deposu Montajı
 • Tuzla Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Tuzla Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seTuzlak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Tuzla Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Tuzla tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Tuzla Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Tuzla Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Tuzla rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Tuzla Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Tuzla Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Tuzla Tesisat

Tuzla Tesisat