Orhantepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kartal Su Tesisatçısı  >>  Orhantepe Tesisat – 0532 384 77 07

Orhantepe Tesisat – 0532 384 77 07Orhantepe Tesisat – 0532 384 77 07Orhantepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Orhantepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Orhantepe su kaçak tespiti, Orhantepe tıkanıklık açma, Orhantepe musluk tamiri ve Orhantepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Orhantepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Orhantepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Orhantepe sifon ya da Orhantepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Orhantepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Orhantepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Orhantepe Su Kaçak Tespiti
 • Orhantepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Orhantepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Orhantepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Orhantepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Orhantepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Orhantepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Orhantepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Orhantepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Orhantepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Orhantepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Orhantepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Orhantepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Orhantepe Su Deposu Montajı
 • Orhantepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Orhantepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seOrhantepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Orhantepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Orhantepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Orhantepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Orhantepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Orhantepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Orhantepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Orhantepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Orhantepe Tesisat

Orhantepe Tesisat