Hamidiye Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kağıthane Su Tesisatçısı  >>  Hamidiye Tesisat – 0532 384 77 07

Hamidiye Tesisat – 0532 384 77 07Hamidiye Tesisat – 0532 384 77 07Hamidiye Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Hamidiye su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Hamidiye su kaçak tespiti, Hamidiye tıkanıklık açma, Hamidiye musluk tamiri ve Hamidiye klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Hamidiye Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Hamidiye tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Hamidiye sifon ya da Hamidiye gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Hamidiye sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Hamidiye bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Hamidiye Su Kaçak Tespiti
 • Hamidiye Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Hamidiye Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Hamidiye Taharet Musluğu Tamiri
 • Hamidiye Klozet Sifonu Tamiri
 • Hamidiye Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Hamidiye Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Hamidiye Gömme Rezervuar Tamiri
 • Hamidiye Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Hamidiye Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Hamidiye Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Hamidiye Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Hamidiye Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Hamidiye Su Deposu Montajı
 • Hamidiye Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Hamidiye Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seHamidiyek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Hamidiye Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Hamidiye tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Hamidiye Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Hamidiye Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Hamidiye rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Hamidiye Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Hamidiye Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Hamidiye Tesisat

Hamidiye Tesisat