Üniversite Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Avcılar Su Tesisatçısı  >>  Üniversite Tesisat – 0532 384 77 07

Üniversite Tesisat – 0532 384 77 07Üniversite Tesisat – 0532 384 77 07Üniversite Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Üniversite su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Üniversite su kaçak tespiti, Üniversite tıkanıklık açma, Üniversite musluk tamiri ve Üniversite klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Üniversite Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Üniversite tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Üniversite sifon ya da Üniversite gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Üniversite sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Üniversite bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Üniversite Su Kaçak Tespiti
 • Üniversite Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Üniversite Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Üniversite Taharet Musluğu Tamiri
 • Üniversite Klozet Sifonu Tamiri
 • Üniversite Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Üniversite Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Üniversite Gömme Rezervuar Tamiri
 • Üniversite Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Üniversite Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Üniversite Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Üniversite Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Üniversite Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Üniversite Su Deposu Montajı
 • Üniversite Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Üniversite Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seÜniversitek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Üniversite Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Üniversite tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Üniversite Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Üniversite Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Üniversite rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Üniversite Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Üniversite Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Üniversite Tesisat

Üniversite Tesisat