Harmantepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kağıthane Su Tesisatçısı  >>  Harmantepe Tesisat – 0532 384 77 07

Harmantepe Tesisat – 0532 384 77 07Harmantepe Tesisat – 0532 384 77 07Harmantepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Harmantepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Harmantepe su kaçak tespiti, Harmantepe tıkanıklık açma, Harmantepe musluk tamiri ve Harmantepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Harmantepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Harmantepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Harmantepe sifon ya da Harmantepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Harmantepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Harmantepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Harmantepe Su Kaçak Tespiti
 • Harmantepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Harmantepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Harmantepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Harmantepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Harmantepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Harmantepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Harmantepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Harmantepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Harmantepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Harmantepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Harmantepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Harmantepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Harmantepe Su Deposu Montajı
 • Harmantepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Harmantepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seHarmantepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Harmantepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Harmantepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Harmantepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Harmantepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Harmantepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Harmantepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Harmantepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Harmantepe Tesisat

Harmantepe Tesisat