Ortabayır Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kağıthane Su Tesisatçısı  >>  Ortabayır Tesisat – 0532 384 77 07

Ortabayır Tesisat – 0532 384 77 07Ortabayır Tesisat – 0532 384 77 07Ortabayır Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Ortabayır su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Ortabayır su kaçak tespiti, Ortabayır tıkanıklık açma, Ortabayır musluk tamiri ve Ortabayır klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Ortabayır Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Ortabayır tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Ortabayır sifon ya da Ortabayır gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Ortabayır sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Ortabayır bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Ortabayır Su Kaçak Tespiti
 • Ortabayır Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Ortabayır Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Ortabayır Taharet Musluğu Tamiri
 • Ortabayır Klozet Sifonu Tamiri
 • Ortabayır Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Ortabayır Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Ortabayır Gömme Rezervuar Tamiri
 • Ortabayır Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Ortabayır Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Ortabayır Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Ortabayır Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Ortabayır Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Ortabayır Su Deposu Montajı
 • Ortabayır Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Ortabayır Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seOrtabayırk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Ortabayır Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Ortabayır tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Ortabayır Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Ortabayır Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Ortabayır rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Ortabayır Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Ortabayır Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Ortabayır Tesisat

Ortabayır Tesisat