Şirintepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Kağıthane Su Tesisatçısı  >>  Şirintepe Tesisat – 0532 384 77 07

Şirintepe Tesisat – 0532 384 77 07Şirintepe Tesisat – 0532 384 77 07Şirintepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Şirintepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Şirintepe su kaçak tespiti, Şirintepe tıkanıklık açma, Şirintepe musluk tamiri ve Şirintepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Şirintepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Şirintepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Şirintepe sifon ya da Şirintepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Şirintepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Şirintepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Şirintepe Su Kaçak Tespiti
 • Şirintepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Şirintepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Şirintepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Şirintepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Şirintepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Şirintepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Şirintepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Şirintepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Şirintepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Şirintepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Şirintepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Şirintepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Şirintepe Su Deposu Montajı
 • Şirintepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Şirintepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seŞirintepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Şirintepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Şirintepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Şirintepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Şirintepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Şirintepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Şirintepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Şirintepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Şirintepe Tesisat

Şirintepe Tesisat