Mesihpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Fatih Su Tesisatçısı  >>  Mesihpaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Mesihpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Mesihpaşa Tesisat – 0532 384 77 07Mesihpaşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Mesihpaşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Mesihpaşa su kaçak tespiti, Mesihpaşa tıkanıklık açma, Mesihpaşa musluk tamiri ve Mesihpaşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Mesihpaşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Mesihpaşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Mesihpaşa sifon ya da Mesihpaşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Mesihpaşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Mesihpaşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Mesihpaşa Su Kaçak Tespiti
 • Mesihpaşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Mesihpaşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Mesihpaşa Taharet Musluğu Tamiri
 • Mesihpaşa Klozet Sifonu Tamiri
 • Mesihpaşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Mesihpaşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Mesihpaşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Mesihpaşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Mesihpaşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Mesihpaşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Mesihpaşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Mesihpaşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Mesihpaşa Su Deposu Montajı
 • Mesihpaşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Mesihpaşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seMesihpaşak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Mesihpaşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Mesihpaşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Mesihpaşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Mesihpaşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Mesihpaşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Mesihpaşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Mesihpaşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Mesihpaşa Tesisat

Mesihpaşa Tesisat