Kalenderhane Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Fatih Su Tesisatçısı  >>  Kalenderhane Tesisat – 0532 384 77 07

Kalenderhane Tesisat – 0532 384 77 07Kalenderhane Tesisat – 0532 384 77 07Kalenderhane Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kalenderhane su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kalenderhane su kaçak tespiti, Kalenderhane tıkanıklık açma, Kalenderhane musluk tamiri ve Kalenderhane klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kalenderhane Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kalenderhane tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kalenderhane sifon ya da Kalenderhane gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kalenderhane sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Kalenderhane bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kalenderhane Su Kaçak Tespiti
 • Kalenderhane Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kalenderhane Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kalenderhane Taharet Musluğu Tamiri
 • Kalenderhane Klozet Sifonu Tamiri
 • Kalenderhane Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kalenderhane Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kalenderhane Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kalenderhane Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kalenderhane Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kalenderhane Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kalenderhane Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kalenderhane Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kalenderhane Su Deposu Montajı
 • Kalenderhane Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kalenderhane Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seKalenderhanek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kalenderhane Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kalenderhane tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kalenderhane Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kalenderhane Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kalenderhane rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kalenderhane Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kalenderhane Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kalenderhane Tesisat

Kalenderhane Tesisat