Karadeniz Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Gaziosmanpaşa Su Tesisatçısı  >>  Karadeniz Tesisat – 0532 384 77 07

Karadeniz Tesisat – 0532 384 77 07Karadeniz Tesisat – 0532 384 77 07Karadeniz Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Karadeniz su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Karadeniz su kaçak tespiti, Karadeniz tıkanıklık açma, Karadeniz musluk tamiri ve Karadeniz klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Karadeniz Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Karadeniz tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Karadeniz sifon ya da Karadeniz gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Karadeniz sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Karadeniz bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Karadeniz Su Kaçak Tespiti
 • Karadeniz Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Karadeniz Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Karadeniz Taharet Musluğu Tamiri
 • Karadeniz Klozet Sifonu Tamiri
 • Karadeniz Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Karadeniz Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Karadeniz Gömme Rezervuar Tamiri
 • Karadeniz Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Karadeniz Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Karadeniz Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Karadeniz Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Karadeniz Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Karadeniz Su Deposu Montajı
 • Karadeniz Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Karadeniz Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seKaradenizk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Karadeniz Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Karadeniz tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Karadeniz Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Karadeniz Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Karadeniz rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Karadeniz Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Karadeniz Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Karadeniz Tesisat

Karadeniz Tesisat