Karlıtepe Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Gaziosmanpaşa Su Tesisatçısı  >>  Karlıtepe Tesisat – 0532 384 77 07

Karlıtepe Tesisat – 0532 384 77 07Karlıtepe Tesisat – 0532 384 77 07Karlıtepe Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Karlıtepe su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Karlıtepe su kaçak tespiti, Karlıtepe tıkanıklık açma, Karlıtepe musluk tamiri ve Karlıtepe klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Karlıtepe Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Karlıtepe tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Karlıtepe sifon ya da Karlıtepe gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Karlıtepe sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Karlıtepe bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Karlıtepe Su Kaçak Tespiti
 • Karlıtepe Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Karlıtepe Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Karlıtepe Taharet Musluğu Tamiri
 • Karlıtepe Klozet Sifonu Tamiri
 • Karlıtepe Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Karlıtepe Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Karlıtepe Gömme Rezervuar Tamiri
 • Karlıtepe Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Karlıtepe Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Karlıtepe Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Karlıtepe Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Karlıtepe Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Karlıtepe Su Deposu Montajı
 • Karlıtepe Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Karlıtepe Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seKarlıtepek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Karlıtepe Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Karlıtepe tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Karlıtepe Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Karlıtepe Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Karlıtepe rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Karlıtepe Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Karlıtepe Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Karlıtepe Tesisat

Karlıtepe Tesisat