Şemsipaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Gaziosmanpaşa Su Tesisatçısı  >>  Şemsipaşa Tesisat – 0532 384 77 07

Şemsipaşa Tesisat – 0532 384 77 07Şemsipaşa Tesisat – 0532 384 77 07Şemsipaşa Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Şemsipaşa su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Şemsipaşa su kaçak tespiti, Şemsipaşa tıkanıklık açma, Şemsipaşa musluk tamiri ve Şemsipaşa klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Şemsipaşa Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Şemsipaşa tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Şemsipaşa sifon ya da Şemsipaşa gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Şemsipaşa sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Şemsipaşa bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Şemsipaşa Su Kaçak Tespiti
 • Şemsipaşa Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Şemsipaşa Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Şemsipaşa Taharet Musluğu Tamiri
 • Şemsipaşa Klozet Sifonu Tamiri
 • Şemsipaşa Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Şemsipaşa Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Şemsipaşa Gömme Rezervuar Tamiri
 • Şemsipaşa Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Şemsipaşa Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Şemsipaşa Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Şemsipaşa Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Şemsipaşa Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Şemsipaşa Su Deposu Montajı
 • Şemsipaşa Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Şemsipaşa Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seŞemsipaşak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Şemsipaşa Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Şemsipaşa tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Şemsipaşa Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Şemsipaşa Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Şemsipaşa rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Şemsipaşa Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Şemsipaşa Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Şemsipaşa Tesisat

Şemsipaşa Tesisat