Kavacık Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Kavacık Tesisat – 0532 384 77 07

Kavacık Tesisat – 0532 384 77 07Kavacık Tesisat – 0532 384 77 07Kavacık Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Kavacık su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Kavacık su kaçak tespiti, Kavacık tıkanıklık açma, Kavacık musluk tamiri ve Kavacık klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Kavacık Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Kavacık tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Kavacık sifon ya da Kavacık gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Kavacık sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Kavacık bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Kavacık Su Kaçak Tespiti
 • Kavacık Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Kavacık Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Kavacık Taharet Musluğu Tamiri
 • Kavacık Klozet Sifonu Tamiri
 • Kavacık Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Kavacık Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Kavacık Gömme Rezervuar Tamiri
 • Kavacık Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Kavacık Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Kavacık Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Kavacık Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Kavacık Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Kavacık Su Deposu Montajı
 • Kavacık Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Kavacık Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seramik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Kavacık Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Kavacık tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Kavacık Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Kavacık Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Kavacık rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Kavacık Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Kavacık Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Kavacık Tesisat

Kavacık Tesisat