Malkoçoğlu Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Sultangazi Su Tesisatçısı  >>  Malkoçoğlu Tesisat – 0532 384 77 07

Malkoçoğlu Tesisat – 0532 384 77 07Malkoçoğlu Tesisat – 0532 384 77 07Malkoçoğlu Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Malkoçoğlu su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Malkoçoğlu su kaçak tespiti, Malkoçoğlu tıkanıklık açma, Malkoçoğlu musluk tamiri ve Malkoçoğlu klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Malkoçoğlu Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Malkoçoğlu tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Malkoçoğlu sifon ya da Malkoçoğlu gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Malkoçoğlu sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Malkoçoğlu bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Malkoçoğlu Su Kaçak Tespiti
 • Malkoçoğlu Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Malkoçoğlu Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Malkoçoğlu Taharet Musluğu Tamiri
 • Malkoçoğlu Klozet Sifonu Tamiri
 • Malkoçoğlu Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Malkoçoğlu Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Malkoçoğlu Gömme Rezervuar Tamiri
 • Malkoçoğlu Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Malkoçoğlu Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Malkoçoğlu Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Malkoçoğlu Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Malkoçoğlu Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Malkoçoğlu Su Deposu Montajı
 • Malkoçoğlu Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Malkoçoğlu Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seMalkoçoğluk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Malkoçoğlu Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Malkoçoğlu tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Malkoçoğlu Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Malkoçoğlu Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Malkoçoğlu rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Malkoçoğlu Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Malkoçoğlu Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Malkoçoğlu Tesisat

Malkoçoğlu Tesisat