Oruçreis Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Esenler Su Tesisatçısı  >>  Oruçreis Tesisat – 0532 384 77 07

Oruçreis Tesisat – 0532 384 77 07Oruçreis Tesisat – 0532 384 77 07Oruçreis Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Oruçreis su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Oruçreis su kaçak tespiti, Oruçreis tıkanıklık açma, Oruçreis musluk tamiri ve Oruçreis klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Oruçreis Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Oruçreis tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Oruçreis sifon ya da Oruçreis gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Oruçreis sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Oruçreis bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Oruçreis Su Kaçak Tespiti
 • Oruçreis Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Oruçreis Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Oruçreis Taharet Musluğu Tamiri
 • Oruçreis Klozet Sifonu Tamiri
 • Oruçreis Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Oruçreis Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Oruçreis Gömme Rezervuar Tamiri
 • Oruçreis Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Oruçreis Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Oruçreis Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Oruçreis Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Oruçreis Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Oruçreis Su Deposu Montajı
 • Oruçreis Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Oruçreis Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seOruçreisk malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Oruçreis Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Oruçreis tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Oruçreis Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Oruçreis Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Oruçreis rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Oruçreis Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Oruçreis Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Oruçreis Tesisat

Oruçreis Tesisat