Yıldıztabya Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Gaziosmanpaşa Su Tesisatçısı  >>  Yıldıztabya Tesisat – 0532 384 77 07

Yıldıztabya Tesisat – 0532 384 77 07Yıldıztabya Tesisat – 0532 384 77 07Yıldıztabya Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Yıldıztabya su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Yıldıztabya su kaçak tespiti, Yıldıztabya tıkanıklık açma, Yıldıztabya musluk tamiri ve Yıldıztabya klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Yıldıztabya Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Yıldıztabya tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Yıldıztabya sifon ya da Yıldıztabya gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Yıldıztabya sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Yıldıztabya bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Yıldıztabya Su Kaçak Tespiti
 • Yıldıztabya Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Yıldıztabya Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Yıldıztabya Taharet Musluğu Tamiri
 • Yıldıztabya Klozet Sifonu Tamiri
 • Yıldıztabya Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Yıldıztabya Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Yıldıztabya Gömme Rezervuar Tamiri
 • Yıldıztabya Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Yıldıztabya Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Yıldıztabya Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Yıldıztabya Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Yıldıztabya Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Yıldıztabya Su Deposu Montajı
 • Yıldıztabya Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yıldıztabya Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seYıldıztabyak malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Yıldıztabya Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Yıldıztabya tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Yıldıztabya Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Yıldıztabya Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Yıldıztabya rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Yıldıztabya Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Yıldıztabya Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Yıldıztabya Tesisat

Yıldıztabya Tesisat