Sirkeci Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Sirkeci Tesisat – 0532 384 77 07

Sirkeci Tesisat – 0532 384 77 07Sirkeci Tesisat – 0532 384 77 07Sirkeci Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Sirkeci su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Sirkeci su kaçak tespiti, Sirkeci tıkanıklık açma, Sirkeci musluk tamiri ve Sirkeci klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Sirkeci Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Sirkeci tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Sirkeci sifon ya da Sirkeci gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Sirkeci sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Sirkeci bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Sirkeci Su Kaçak Tespiti
 • Sirkeci Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Sirkeci Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Sirkeci Taharet Musluğu Tamiri
 • Sirkeci Klozet Sifonu Tamiri
 • Sirkeci Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Sirkeci Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Sirkeci Gömme Rezervuar Tamiri
 • Sirkeci Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Sirkeci Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Sirkeci Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Sirkeci Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Sirkeci Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Sirkeci Su Deposu Montajı
 • Sirkeci Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Sirkeci Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seSirkecik malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Sirkeci Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Sirkeci tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Sirkeci Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Sirkeci Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Sirkeci rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Sirkeci Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Sirkeci Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Sirkeci Tesisat

Sirkeci Tesisat