Tahtakale Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Tahtakale Tesisat – 0532 384 77 07

Tahtakale Tesisat – 0532 384 77 07Tahtakale Tesisat – 0532 384 77 07Tahtakale Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Tahtakale su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Tahtakale su kaçak tespiti, Tahtakale tıkanıklık açma, Tahtakale musluk tamiri ve Tahtakale klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Tahtakale Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Tahtakale tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Tahtakale sifon ya da Tahtakale gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Tahtakale sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Tahtakale bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Tahtakale Su Kaçak Tespiti
 • Tahtakale Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Tahtakale Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Tahtakale Taharet Musluğu Tamiri
 • Tahtakale Klozet Sifonu Tamiri
 • Tahtakale Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Tahtakale Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Tahtakale Gömme Rezervuar Tamiri
 • Tahtakale Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Tahtakale Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Tahtakale Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Tahtakale Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Tahtakale Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Tahtakale Su Deposu Montajı
 • Tahtakale Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Tahtakale Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seTahtakalek malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Tahtakale Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Tahtakale tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Tahtakale Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Tahtakale Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Tahtakale rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Tahtakale Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Tahtakale Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Tahtakale Tesisat

Tahtakale Tesisat