Unkapanı Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Su Tesisat Servisi  >>  Unkapanı Tesisat – 0532 384 77 07

Unkapanı Tesisat – 0532 384 77 07Unkapanı Tesisat – 0532 384 77 07Unkapanı Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Unkapanı su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Unkapanı su kaçak tespiti, Unkapanı tıkanıklık açma, Unkapanı musluk tamiri ve Unkapanı klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Unkapanı Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Unkapanı tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Unkapanı sifon ya da Unkapanı gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Unkapanı sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmemektedir.

Unkapanı bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Unkapanı Su Kaçak Tespiti
 • Unkapanı Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Unkapanı Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Unkapanı Taharet Musluğu Tamiri
 • Unkapanı Klozet Sifonu Tamiri
 • Unkapanı Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Unkapanı Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Unkapanı Gömme Rezervuar Tamiri
 • Unkapanı Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Unkapanı Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Unkapanı Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Unkapanı Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Unkapanı Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Unkapanı Su Deposu Montajı
 • Unkapanı Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Unkapanı Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seUnkapanık malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Unkapanı Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Unkapanı tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Unkapanı Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Unkapanı Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Unkapanı rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Unkapanı Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Unkapanı Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Unkapanı Tesisat

Unkapanı Tesisat