Yeşilpınar Tesisat – 0532 384 77 07

Ana Sayfa  >>  Eyüpsultan Su Tesisatçısı  >>  Yeşilpınar Tesisat – 0532 384 77 07

Yeşilpınar Tesisat – 0532 384 77 07Yeşilpınar Tesisat – 0532 384 77 07Yeşilpınar Tesisat – 0532 384 77 07 firması olarak tesisat ile ilgili her türlü konuda yardıma hazırız.

Yeşilpınar su tesisat bünyesinde bulunan anlaşmalı Yeşilpınar su kaçak tespiti, Yeşilpınar tıkanıklık açma, Yeşilpınar musluk tamiri ve Yeşilpınar klozet tamiri ekipleri ile hizmet vermektedir.

Yeşilpınar Bölgesinde Klozet Tamiri Nasıl Yapılır?

Herhangi bir hasar aldığında, günlük yaşamı olumsuz bir şekilde etkileyen klozetlerin tamiri, ev şartlarında bir Yeşilpınar tesisat ustasına gerek kalmadan yapılabilir. Bu noktada dikkat edilmesi gereken en önemli konu, problemi iyi bir şekilde teşhis etmek ve gerekli tamir aletlerine sahip olmaktır. Günümüzde klozetler, klozet arkası Yeşilpınar sifon ya da Yeşilpınar gömme rezervuar olarak adlandırılan temel iki rezervuar ile kullanılmakadır. Bunlar dışında asma Yeşilpınar sifon tamiri ya da klozet arkası asma sifon tamiri de gerek duyulabilen yaklaşımlardandır ancak bu yapılar tercih edilmYeşilpınartedir.

Yeşilpınar bölgesinde sunulan hizmetlerimizden bazıları aşağıdaki şekildedir.

 • Yeşilpınar Su Kaçak Tespiti
 • Yeşilpınar Tıkanıklık Açma ve Kanal Temizleme
 • Yeşilpınar Banyo ve Mutfak Batarya Tamiri
 • Yeşilpınar Taharet Musluğu Tamiri
 • Yeşilpınar Klozet Sifonu Tamiri
 • Yeşilpınar Çamaşır Makinesi Tesisatı
 • Yeşilpınar Bulaşık Makinesi Tesisatı
 • Yeşilpınar Gömme Rezervuar Tamiri
 • Yeşilpınar Kalorifer Tesisatı Tamiri
 • Yeşilpınar Doğalgaz Ocak Bağlantısı
 • Yeşilpınar Kombi, Termosifon, Şofben Montajı
 • Yeşilpınar Pimaş Hattı Tamir ve Bakımı
 • Yeşilpınar Petek Temizliği ve Petek Bakımı
 • Yeşilpınar Su Deposu Montajı
 • Yeşilpınar Cihazla Su Kaçağı Tespiti

Yeşilpınar Klozet iç takım değişimi

Alt musluk depo bağlantısını gevşetin
Alt musluktan, sifon deposuna giden bağlantının somun kısmını, boru anahtarı ya da pense ile gevşetin. Bazı somunlar pas nedeniyle zor açılabilir.

Depo gövdesindeki vidaları gevşetin

İkinci aşamada, depoyu klozetin üzerine bağlayan vidaları gevşetmektir. Pense ile bu vidaları sökerken dikkatli olmak gerekmektedir. Zira seYeşilpınark malzeme hassastır ve kırılabilir. Depo vidaları alındıktan sonra, kapağına dikkat etme suretiyle depoyu alabilirsiniz. Bu esnada depo içindeki şamandıraya da hassas yaklaşmalısınız.

Yeşilpınar Tuvalet Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Tıkanmış tuvaleti açma konusunda kullanabileceğiniz birçok yöntem var. Bu yöntemler arasında en çok tercih edilenler içinde ise, pompa kullanarak tuvalet tıkanıklığını açmak geliyor. Ev şartlarında, usta çağırmadan önce kendi imkanlarınızla Yeşilpınar tuvalet tıkanıklıklarını nasıl açabilirim diye düşünüyorsanız sizin için adım adım bir rehber hazırladık.

Yeşilpınar Tuvalet taşmasına karşı önlem alın

Yeşilpınar Tuvalet tıkanıklığını tamir ederken, ilk etapta tuvalet taşmasına karşı hazırlık yapmalısınız. Sifona basmanızın ardından su gitmiyorsa, kesinlikle tekrar sifona basmamalısınız. Fazla sifon çekmek taşmaya neden olabilir. Bunun yerine, Yeşilpınar rezervuar kapağı açılarak suyun akmasını sağlayan tıkaç kapatılabilir. Bu da, rezervuara suyun akmasını durdurur. Rezervuar içindeki su temizdir dolayısı ile elinizi sokabilirsiniz.

Yeşilpınar Sirke ve karbonat ile klozet açma

Tıkanmış klozetlere karşı kullanılan bir diğer yöntem ise karbonat ve sirkedir. Bu yöntemde, 1 çay bardağı miktarında karbonat, 1 su bardağı kadar sirke ve kaynar su bir kaba dökülür. Bu karışım klozete dökülür ve 2-3 saat kadar beklenir, bu karışım organik bir madde klozeti tıkadıysa, onu eritmek için işe yarar. Ancak başka bir yabancı cisim varsa, etkili olmayacaktır.

Yeşilpınar Kimyasal karışım ile klozet açma

Klozeti açma konusunda son yöntem, kimyasal karışım kullanmaktır. Bu yöntem, klozeti tıkayan madde tuvalet kağıdı, ped, izmarit ya da saç gibi maddelerse onları eritmek için ideal olacaktır. Kimyasal tuvalet açıcı döküldükten sonra en az 1 gece bekletilir. Bu süreçte tuvalet kesinlikle kullanılmamalıdır ve kimyasalın çıkardığı koku solunmamalıdır. Bu işlem ile ilgili yaşanabilecek hiçbir olumsuzluğun sorumluluğunu kabul etmiyoruz.

Yeşilpınar Tesisat

Yeşilpınar Tesisat